Zalando łączy graczy e-handlu ze startupami w Warszawie

Relacja z e-Commerce Day w Campus Warsaw

14 października 2016 – Zalando obchodzi czwarte urodziny na polskim rynku. Z tej okazji, w Campus Warsaw, odbył się pierwszy w Polsce e-Commerce Day zorganizowany przez wiodącą platformę modową w Europie.

Wydarzenie e-Commerce Day zorganizowane przez Zalando i Campus Warsaw, czyli miejsce Google dla młodych firm technologicznych, połączyło największych graczy e-handlu ze startupami. Specjaliści sektora e-commerce dyskutowali o przyszłości handlu w Polsce oraz podzielili się wiedzą i doświadczeniami z zaproszonymi na wydarzenie startupami. W spotkaniu, oprócz ekspertów Zalando i Google, udział wzięli również reprezentanci firm: Dotpay, Media Expert, Frisco.pl oraz pyszne.pl.
 

E-CommerceDay Google Campus Warsaw X Zalando
Google Campus Warsaw X Zalando E-CommerceDay


Od lewej: Piotr Rudnicki (Google), Tomasz Ebbig (Zalando), Kristina Walcker-Mayer (Zalando), Michał Nawrocki (Media Expert), Tomasz Dębowski (Frisco.pl), Kamil Brzeziński.

Polska to dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce w Europie, który cały czas posiada ogromny potencjał. Po czterech latach działalności Zalando w Polsce, widzimy zarówno zmiany w branży, jak i wśród samych konsumentów. Zakupy online stały się czymś zupełnie naturalnym i nie budzą już takich obaw jak kilka lat wcześniej. Według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2016” już 72% internautów decyduje się na zakup odzieży i dodatków online – mówi Tomasz Ebbig, Senior Brand Manager w Zalando – Poprzez takie inicjatywy jak „e-Commerce Day” chcemy stworzyć miejsce do otwartej dyskusji i wymiany wiedzy z innymi graczami z branży, inspirując młode firmy, które dopiero są na początku swojej drogi.

Misją Campus Warsaw jest wspieranie startupów, aby rosły i stawały się globalnymi firmami. Odpowiadamy na ich potrzeby poprzez edukowanie i łączenie z ekspertami z różnych dziedzin. Celem e-Commerce Day jest przekazanie wiedzy o tym jak zostać globalną firmą zajmującą się handlem online. Jest to szczególnie ważne przy rozwoju na innych rynkach tak, aby ustrzec się błędów – Magdalena Przelaskowska, Startup Program Manager w Google.

Spotkanie składało się z dwóch paneli dyskusyjnych. W pierwszym, przedstawiciele zaproszonych firm opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem biznesu w branży e-commerce. Eksperci omówili obecne trendy oraz dyskutowali o kanale mobile i jego roli w handlu. Uczestnicy przyjrzeli się wprowadzanym innowacjom, czego przykładem jest niedawna współpraca Zalando i Google przy Project Muze. Ten pionierski eksperyment, który zgormadzeni goście mieli okazję wypróbować, pozwala stworzyć indywidualny projekt modowy w 3D poprzez udzielenie odpowiedzi na pięć prostych pytań i wykorzystanie sztucznej inteligencji. Kolejny panel dyskusyjny dotyczył płatności w e-commerce oraz różnic w systemach płatności w zależności od rynku i preferencji konsumenta.
Druga część spotkania składała się z indywidualnych rozmów zaproszonych ekspertów ze startupami, które mogły skorzystać z wiedzy doświadczonych graczy rynku e-commerce. Spotkanie poprowadził Kamil Brzeziński.
 
O ZALANDO

Zalando jest wiodącą platformą modową w Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajdują się zarówno marki znane na całym świecie, jak i produkty lokalnych projektantów, a także marki własne. Zalando dostosowuje swoją ofertę indywidualnie do specyfiki każdego z 15 obsługiwanych krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec , Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna obejmująca trzy centra logistyczne pozwala na efektywną obsługę naszych klientów w całej Europie. Jesteśmy przekonani, że dzięki umiejętnemu połączeniu trzech komponentów, jakimi są moda, technologia i logistyka, jesteśmy w stanie zaoferować zarówno klientom, jak i partnerom produkt  najwyższej jakości.
Nasze adresy internetowe każdego miesiąca generują około 160 milionów odsłon, a w drugim kwartale 2016 roku 65% pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 18,8 miliona aktywnych klientów na koniec kwartału.

OSOBA KONTAKTOWA
Katarzyna Heller
Corporate Communications
Tel.: +49 (0)176 12759514
Email: katarzyna.heller@zalando.pl