Integracja od A do Z: Pierwszy sklep stacjonarny adidas w Berlinie dołączył do platformy modowej Zalando

Zalando rozpoczyna właśnie pilotażową współpracę z pierwszym międzynarodowym partnerem – marką adidas. Dzięki integracji, adidas udostępni lokalny asortyment swojego sklepu na Berlińskiej Tauentzienstraße na Zalando.
 
Strategiczne partnerstwo Zalando z marką adidas jest kolejnym krokiem w rozwoju platformy modowej w kierunku integracji handlu offline z online, zgodnie z wymaganiami dzisiejszych klientów. Dla konsumentów coraz bardziej istotna jest możliwość znalezienia na jednej platformie wszystkich elementów garderoby, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. Jeśli pilotażowa współpraca okaże się sukcesem, Zalando będzie rozwijać swoją długofalową wizję stworzenia sieci marek i sklepów dla klientów w całej Europie.
 
Nasz nowy pilotażowy projekt Zintegrowanego Handlu z firmą adidas to bardzo ważny krok dla Zalando. Dzisiejsi klienci są nieustannie online, podczas gdy większość produktów odzieżowych nadal znajduje się w lokalnych sklepach stacjonarnych. Chcemy umożliwić klientom dostęp do każdego produktu w dowolnym miejscu oraz zachęcić lokalne sklepy do wejścia w interakcję z klientami. Pilotaż z firmą adidas pokazuje, jak połączymy w przyszłości modę i jej odbiorców oraz jak świat offline zostanie scalony z online – komentuje David Schneider, współtwórca i CEO Zalando.
 
Pilotażowa współpraca z Zalando oznacza kolejny ważny krok w digitalizacji Grupy adidas. Naszym celem jest zapewnienie klientom możliwie najlepszego doświadczenia z marką, niezależnie od tego gdzie i kiedy zdecydują się na zakupy. Nasi klienci oczekują dostępu do najnowszych produktów w jak najkrótszym czasie. Dostawa produktów bezpośrednio z naszych sklepów adidas rozwiązuje potrzebę szybkiego dostarczenia zamówionego towaru. Jesteśmy bardzo podekscytowani pilotażowym projektem z Zalando w Berlinie i czekamy na wykorzystanie zdobytych doświadczeń w innych dziedzinach naszej działalności – przyznaje Harm Ohlmeyer, SVP adidas Digital Brand Commerce.
 
Poprzez aplikację Zalando ZipCart, klienci w Berlinie mają możliwość sprawdzenia dostępnego asortymentu w sklepie stacjonarnym oraz łatwego zakupu wybranych produktów online. Zamówienia złożone do godziny 15, zostaną wysłane bezpośrednio ze sklepu jeszcze tego samego dnia między godziną 19 a 21. ZipCart oferuje produkty, które mogą być dostarczone tego samego dnia w Berlinie – wysłane bezpośrednio z Zalando, ze zintegrowanego sklepu adidas lub sklepu Bodycheck, oferującego odzież sportową.

Zalando Integrated Commerce Adidas
Integrated Commerce Zalando Adidas

O ZALANDO

Zalando jest wiodącą platformą modową w Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajdują się zarówno marki znane na całym świecie, jak i produkty lokalnych projektantów, a także marki własne. Zalando dostosowuje swoją ofertę indywidualnie do specyfiki każdego z 15 obsługiwanych krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec , Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna obejmująca trzy centra logistyczne pozwala na efektywną obsługę naszych klientów w całej Europie. Jesteśmy przekonani, że dzięki umiejętnemu połączeniu trzech komponentów, jakimi są moda, technologia i logistyka, jesteśmy w stanie zaoferować zarówno klientom, jak i partnerom produkt  najwyższej jakości.
Nasze adresy internetowe każdego miesiąca generują ponad 160 milionów odsłon, a w pierwszym kwartale 2016 roku 62% pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 18,4 miliona aktywnych klientów na koniec kwartału.

OSOBA KONTAKTOWA
Katarzyna Heller
Corporate Communications
Tel.: +49 (0)176 12759514
Email: katarzyna.heller@zalando.pl